| Gabryel133 a întrebat:

Sal TPU, am o pereche de casti pentru calculator de vreo 5 luni iar de ieri dimineata in partea dreapta nu se aude nimic pe cand in partea stanga se aude foarte bine, stiu doar ca sunt niste perechi de casti Genius ....altceva nu stiu despre ele, am dat 50 lei, apropo firul care conecteaza castile de pc este in casca stanga in dreapta nu e nimic, si cand misc mufa de la casca intr-o parte se aude dar daca o las normal sa atarne singura nu se aude nimic, intrebarea mea ar fi: Pot sa o repar singur daca da cum? si Ce service stiti pentru asa ceva in Constanta? FUNDA si MERSI MULT

2 răspunsuri:
| dgeko a răspuns:

E posibil de la mufa sa nu mai faca contact cum trebuie sau poate fi de la fir, fisurat pe undeva.
Sincer sa fiu nu cred ca se merita sa-ti bati capul cu service sau sa te chinui tu sa schimbi mufe sa gasesti "buba" mai ales daca nu te pricepi, cel mai simplu ar fi sa-ti iei altele.

| Yumeno a răspuns:

Pai..si eu am patit asa cu niste casti canyon de 100 de lei..nu mai facea mufa contact asa ca mi-am cumparat o pereche de la ACME. Daca nu le poti face ia-ti altele