| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

Sal TPU am si eu o problema cu aplicatia Facebook, de ce nu mai merge sa dau cere pe Facebook altei persoane? Si decat sa o urmaresc? Mulțumesc, dau funda.

3 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Pentru ca a atins limita cererilor de prietenie.Doar 5000 de prieteni sunt permisi intr-o lista de prieteni de pe Facebook.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru că nu aveți niciun prieten comun. El/Ea a setat în așa fel încât să poată primi "friend request" doar de la prietenii prietenilor. Întâi, împrietenește-te cu cineva din lista ei/lui de prieteni și astfel îi poți da cerere de prietenie.
Dacă nici așa nu funcționează, atunci respectivul a atins numărul limită. Altfel, nu se explică.

| saxofonistu87 a răspuns:

Ai facut cereri de prietenie peste limita admisa si cel ce a primit cererea ta nu a acceptat-o.Sau ai fost blocat de vreo persoana care nu dorea sa fiti prieteni