| regreti a întrebat:

Sal TPU, am si eu o problema cu un Samsung galaxy mini 2, cineva mi-a blocat telefonul cu un cod pin si nu mai stie ce cod a bagat, daca aveti idee cum il deblochez.!

6 răspunsuri:
| FabianelSHAF a răspuns:

Du-te la un specialist. Si codul pin in totdeauna sa il scrii pe o foaie si sa nu pui 1234 ca e usor de spart pentru hackeri a zis la TV.

| regreti explică (pentru FabianelSHAF):

Deci doar la un service pot sa-l deblochez?

| FabianelSHAF a răspuns (pentru regreti):

Cred ca da, dar mai exista o varianta. Ia cauta un tutorial pe youtube.

| Andrei_Cristian_1971 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat mie tot pe mini 2. m-am dus de unde l-am cumparat ( Vodafone) si l-am trimis la garantie si mia refacut softuu happy

| PikachUS a răspuns:

Iti spun eu o varianta mai usoara. Poti sa-l resoftezi ii bagi iar softu pe el prin odin si asa nu mai dai niciun ban la service. Funda?

| OnuOnulică a răspuns:

Du-te la un service.