| adrianbestboy98 a întrebat:

Sal TPU, am un Dell Latitude D630 il pornesc si apare ecran negru cu un cursor in stanga sus dupa aia dupa cateva secunde/1 minut apare Dell si bara care se incarca dupa iar o secunda ala si mai apoi windows stie cineva ce are?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desi lucru in IT isi spun ca eu daca nu vad cu ochii mei un laptop nu pot sti ce are, poate avea en probleme hard, windows, cpu, virusi

| adrianbestboy98 explică (pentru RAY):

Prima data apare ce este in a2a poza iar dupa apare ce este in prima poza http://imgur.com/a/8fKk2

| RAY a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Stiu ce apare din moment ce lucru in domeniu, ti-am spus trebuie vazut nu online

| adrianbestboy98 explică (pentru RAY):

Hardul a fost schimbat, la fel si ramii o sa incerc o reinstalare

| RAY a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Ok incearca si sterge totul de pe hard in caz de virusi sa fie eliminati

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu-ti mai apare nimic dupa prima poza, atunci ti-i defect hard disk-ul sau windows-ul pus pe el.
Du-l la un service sa-l depaneze mai exact si sa-l repare!

| adrianbestboy98 explică (pentru Bula):

Eu lucrez la un service dar nici colegu nu stie ce are, windowsu merge adica dupa Dell apare iar curzoru ala pentru 1 secunda si porneste in windows, hardu e bun

Bula
| Bula a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Cum ai verificat hardul?
Ce windows ai?

| adrianbestboy98 explică (pentru Bula):

7 si e verificat cu hdd regenator plus ca am incercat si alte harduri si la fel apare

Bula
| Bula a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Incearca cu un alt hdd, sa instalezi un Linux.

Am intalnit si eu odata un caz asemanator (mi se pare tot cu un Dell), a trebuit sa decuplez CD-rom-ul sa functioneze, impreuna s-au incurcat mereu. La urma a fost abandonat, fiindca n-a bootat nici de pe CD, nici de pe USB.

| mudokins78 a răspuns:

Nu are absolut nimic! E un laptop clasa business, nu e pentru jocuri. Ai chiar şi slot să bagi simul de la telefon. Din ce ai descris, se comportă normal.
Am si eu unul!, la fel se deschide ca al tău!
Păcat că nu i-au pus placa video dedicată mai mare.