| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU!
Eu am Windows 7 si am gasit Windows Tehnica Preview. Sa il iau? Am acces la toate sau e decat o versiune beta? El o sa apara in ianuarie. Sa il iau atunci sau sa iau aceasta versiune?

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Nup, de aia ii si spune Windows 10 Techinal Preview, e doar un preview si are si buguri, deocamdata nu e mare lucru de vazut la el dar in cazul in care ai disponibilitatea de a face inca o partitie de 20-30 gb pe care sa il instalezi si sa faci un dual boot sa il testezi personal, o poti face linistit dar sa il folosesti ca sistemul de operare primar atunci nu te incumeta prea mult. Bafta!

5 răspunsuri:
| Ciprian96CPY a răspuns:

Asteapta pana atunco

| Ciprian96CPY a răspuns:

Atunci

| ItzBogdanMDFK a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Deci nu il pot folosi pentru jocuri si altele?

| Vanqu1sh a răspuns (pentru ItzBogdanMDFK):

Poti pentru tot ce vrei, dar inca nu au aparut driverele pentru el si tot asa, driverele vechi merg dar nu o sa fie la capacitate maxima, in niciun caz nu este mai bun in starea asta decat windows 7 sau 8.1, asteapta sa apara Windows 10 Pro si atunci poti sa incerci. Eu personal o sa il instalez dupa jumatate de an din momentul lansarii, atunci o sa fie mai putine buguri si mai multe drivere la zi.

| ItzBogdanMDFK a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Mersi mult! Iti dau funda.