| Bota_Cosmin_1999 a întrebat:

Sall,am o centrala BOSCH zw 20 ame si am auzit ceva ca si cand ar merge ceva prin calorifere si s-a aprins becul de avarie, ce poate fi?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Buba. Suna urgent la cei care se ocupa de service. S-o fi desprins vreo bucata de garnitura, ceva. Verifica cu atentie prin casa sa nu ai scurgeri. Preferabil ar fi sa opresti centrala si sa golesti instalatia.

| Holiday a răspuns:

Opreste centrala. Aeriseste caloriferele. Regleaza apoi presiunea in instalatie conform standardului, in principiu intre 1 si 2 bari. Da drumul la centrala.

| Bota_Cosmin_1999 explică (pentru Holiday):

Nu incalzeste nici apa caldă

Bula
| Bula a răspuns:

Ai aer in circuit si a scazut presiunea din instalatie. Trebuie aerisit si reglata din nou presiunea.
Daca se repeta des, cheama un instalator autorizat Bosch sa verifice instalatia.

| Holiday a răspuns (pentru Bota_Cosmin_1999):

Daca intra pe avarie, normal ca nu mai face nimic.

| Holiday a răspuns (pentru Bota_Cosmin_1999):

Incearca sa o dai pe "vara", si vezi daca mai intra pe avarie si daca incalzeste apa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Holiday ti-a dat cel mai bun raspuns. Daca nici dupa asta nu merge trebuie chemat meseriasul care iti face verificarea la 2 ani sa ti-o repare.