| Andrei144 a întrebat:

Sall,as vrea să știu dacă las telefonul in priza peste noapte va afecta bateria?(menționez că am Huawei p8lite,Android 6.0)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e un mit vechi care se aplica la telefoanele vechi, cele noi se opresc din incarcat cand au 100% chiar si cu incarcatorul conectat.

5 răspunsuri:
| KlibrDM a răspuns:

Nu ar trebui sa fie bateria afectata.

| Crackman a răspuns:

Din 2010 modelele de telefoane nu mai au probleme la situatie de genul. Asa ca stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,nu e bine sa-l lasi peste noapte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate telefoanele pe care le am avut au stat la incarcat toata noapte. Niciunul cu probleme la baterie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ale mele telefoane si tablete si ziua si noaptea numai in priza sunt si nu s-a intamplat nimic. Daca vreodata cade energia pe toata tara,sa stii ca eu sunt de vina. Cam multe am eu in priza, cred ca consum intr-o luna cat trei apartamente.