| RadXx a întrebat:

as vrea sa imi spuneti o parere intre doua telefoane daca se poate.
Samsung Galaxy J5 si Huawei P8Lite.
Nu stiu ce sa aleg pentru ca J5 are memoria mica(6gb,2 utilizati de telefon) si doar quad core si bateria cat de cat buna.Si P8 are octa core, 2gb ram si mai mica bateria...
Nu vreau recomandari...
Multumesc, si funda +voturi

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei P8 Lite deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......huba2j.php

Toate cele bune!

| RadXx explică (pentru bursuc001):

Mersi...dar ai putea sa imi spui cat de mult ar putea tine bateria?

| bursuc001 a răspuns (pentru RadXx):

Cu plăcere :)

DEPINDE la ce & cât foloseşti telefonul...
În general, bateria te ţine 1-3 zile.

"Battery Non-removable Li-Ion 2200 mAh battery
Stand-by Up to 380 h (3G)
Talk time Up to 11 h (3G)" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php

O zi frumoasă!

| RadXx explică (pentru bursuc001):

Ok,de exemplu daca l-as folosii pe internet si pe jocuri ceva timp cam cat ar tine?

| bursuc001 a răspuns (pentru RadXx):

În acest caz, bateria te ţine cam o zi...

6 răspunsuri:
| Max_David_1994 a răspuns:

1. Nu vad o diferenta prea mare intre ele, Samsung avand 5.0 inchi iar Huawei 5.2. Iar daca tu vezi o diferenta intre cele doua la baterie, poti sa iei un acumulator.
2. Huawei P8 este aparut nou dar nu cred ca are ceva.

Eu m-aş indrepta catre Huawei

Funda?

| RadXx explică (pentru Max_David_1994):

Usor de zis, daca te-ai documentat macar bateria lui P8 dureaza maxim 4 sau 5 ore in utilizare maxima de muzica, si la ce performanta are e bun.Dar J5 are mai putina memorie de stocare interna si mi se pare ca nu poti sa faci sa instaleze automat aplicatiile pe card, sau daca le muta nu le muta complet.
Si eu as vrea sa iau Huawei dar dupa sa stau mereu sa il incarc sau sa nu pot sa stau nici pe internet ceva timp...sau macar sa pot sa ma joc ca se descarca.