| IVMofficial a întrebat:

Sall mi-am luat recent un SMART TV si vreau sa-l conectez la unitatea mea de calculator. Recent am cumparat un adaptor HDMI -VGA dar nu merge pe ecranu tv-ului spune ca n-am semnal... o fi de vina cablul VGA? ii cam vechi.

4 răspunsuri:
| cezarultau a răspuns:

Faci legatura cu cablul intre pc.si tv.deschizi pc. Click dreapta pe desktop. Intrii la rezolutie si alegi care monitor vrei sa mearga.bafta.

| IVMofficial explică (pentru cezarultau):

Eu vorbesc de conexiune nu interfata mai

| K0sti a răspuns:

Cand o sa te conectezi tu si o sa convertesti un semnal analogic cu unul digital cu o prostie de cablu, sa ma anunti si pe mine! Grea e tehnica asta...

| cezarultau a răspuns:

Conexiunea sa fie cel putin DVI-HDMI