| Ursa_Daniel_1999 a întrebat:

am foarte mare nevoie de voiii! Am un pc cu aceste componente : Dual core e5200 2.50 ghz 3 gb ram placa video ati radeon 5450k 1 gb 64 bit placa de baza e sis mirage si as dori tare mult sa joc Euro truck simulator 2 la perfectie dar nu stiu ce sa adaug la pc meu sa mearga fara probleme acest joc As dori un procesor Quad-Core de 3 ghz dar nu stiu de unde sa il cumpar / si daca se potriveste la pc meu ma refer sa mearga sa il montez DAU FUNDA PROMIT

2 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Ca sa joci respectivul joc "la perfectie" ar trebui, dupa cum te-ai gandit si tu, sa iti schimbi procesorul cu unul Quad Core de 3 GHz, dar si sa mai adaugi 3 GB RAM, adica sa ajungi la 6 GB, iar placa video recomandata ar fi GeForce GTX 760 de 2 GB. Ai aici un link unde poti vedea mai multe placi video din aceasta gama si tot pe acest site poti vedea si alte componente, precum procesoare sau memorii RAM: http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/model-model-geforce-gtx-760/