| Denis123456789123456789 a întrebat:

Am o problema, mi-am luat niste casti de gaming, le-am folosit 2-3 saptamani, dar acum microfonul se aude extrem de incet. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Da-le niste db happy
Start > control pannel > hardware and sound > sound > recording > frontmic/Microphone > levels
Microphone 100
Microphone Boost +10. 00db da-i apply OK
Acuma, tot la sound > communications
La "When windows detects communications activity" bifezi "Do nothing", apply > ok, iesi

1 răspuns:
| Vasi_Don_1999 a răspuns:

Auzi s-ar putea sa iti fie infundat ..ca la mine. sau ar putea sa se fi desprins, nuchiar de tot, un fir.
cel mai probabil.