| Deriuss a întrebat:

Am o tableta utok(701D) pe care am achizitonat-o acum 2 ani dar nu am folosit-o, dar acum cand am pus-o la incarcat se deschide dar arata in continuu semnul de la utok ca se incarca dar ramane doar asa de parca s-ar fi blocat.Am vazut un tutorial pe yt cum ca pot da reboot din fabrica dar nu a mers ramanea la fel.Ce pot face ca am pierdut si garantia crying(
MULTUMESCCC! DAU FUNDAAA

2 răspunsuri:
| rrrp a răspuns:

Las o mai mult pentru ca probabil s-a descarcat total acumulatorul.

daca tot nu incarca poti sa l schimbi dar se poate face si asta. scoate l si baga l in priza de mai multe ori cu cablul in tableta. incearca pe priza -- nu pe usb ul de la laptop.

| XYZ02 a răspuns:

Trebuie sa ii dai reboot din fabrica.
Undeva pe laterala tabletei trebuie sa ai un mic orificiu unde scrie restart. Poti folosi o scobitoare pentru a apasa un buton din interior ce va restarta tableta.
Dupa restart trebuie sa tii apasat butonul de power si sa apesi de multe ori butonul de volume up(+).

Daca nu reusesti din prima apesi din nou butonul de restart si incerci iar.

Nu sunt sigur de combinatia butonului power cu butonul volume up(+)