| brokxy a întrebat:

Am o tableta, nu am mai folosit-o de peste 2 ani si nici incarcat, s-a descarcat iar acum cand o incarc si o zi nu se mai deschide deloc. Nu incarca, nici o lumina. Faza e ca avea poze pe ea(fara card sim) si ma intrebam daca am pierdut acea tableta, gen daca a murit bateria de tot. Nu se poate recupera cumva?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Incearca sa o incarci la masina. Am patit cu o tableta Samsung 10 care nu primea curent deloc de la incarcatorul normal in casa. Am coborat in garaj, am conectat-o la incarcatorul masinii si minune, pe ecran au aparut bulele alea verzi. Dupa ce i-am dat startul asta, a mers incarcata normal dupa aia. Poti incerca, poate merge si in cazul tau. Succes

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E clar ca bateria e complet moarta
din pacate producatorii de rahat, de la o vreme nu numai ca bateria nu poate fi scoasa dar aparatul NU poate fi pornit fara baterie (mi se pare inept, o tableta/telefon care nu merita vanduta poate fi folosita si la alte chestii, cum ar fi pe post de IP camera)

asa ca, in afara de service nu ai ce sa ii faci sad

| Denisa0954 a răspuns:

Ii poti schimba bateria

| BlackLight1987 a răspuns:

Las-o la încărcat 24 de h și vei vedea daca se deschide după aia!

| dbigiu84 a răspuns:

Poti sa o deschizi in timp ce e la incarcat macar pentru cateva secunde?

| brokxy explică (pentru dbigiu84):

Nu, am incercat apsam pe butonul ala si nu da nici un semn de viata, am tinut apasat cateva secunde si nimic.