| Bobytza97 a întrebat:

am si eu o problema cu desktop-ul nu imi mai apar iconitele si nici nu ma lasa sa dau click dreapta ce mai am noroc ca merge ALT+CTRL+DEL si am intrat pe net asa ca altfel nu ii pot face nimic ajutati-ma si pe mine plz ca ma seaca la creieri problema asta. Dau FUNDA cine ma poate ajuta big grin

Răspuns Câştigător
| agentul007 a răspuns:

Apasa CTRL+ALT+DELETE Apoi dai la Activitate noua(New Task) Scrie explorer.exe si dai ok.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Ar trebui reinstalat sistemul deoarece ori s-o virusat ori cd-ul avea ceva lispuri de fişiere pe el(presupun ca l-ai piratat si ai folosit o copie de pe fail list). Dacă tot nu vrei să îl reinstalezi cum trebuie, adică cu o copie originală cumpărată din magazin, şi nu obişnuieşti să te joci jocuri performante sau chiar de loc poţi încerca o distribuţie de Linux asta ca să nu mai tot piratezi. temporar poţi rezolva problema pornind explorer.exe din task manager folosint funcţia new task în care scrii explorer.exe.Succes