| DjSk4nDaL a întrebat:

Am un laptop cu w 8.1 aș vrea să știu dacă are ceva dacă bag w 7 ultimate ar rula mai greu sau ar aparea alte inconveniente?

Răspuns Câştigător
| DrMundo a răspuns:

W 7 este mai bun pentru gaming decat orice alt windows, dar windows 8 este mai util pentru chestiile "office". dar nu exista nici o problema daca schimbi din 8 in 7. daca esti iubitor de jocuri pune-ti windows 7, daca nu. iti recomand sa ramai cu windows 8 e mai util din punctul meu de vedere, dar face ceva mai mult lag la calculator din cauza ca ruleaza mai multe programe deodata decat w7

2 răspunsuri:
| rotarugeorgealexandru14102015 a răspuns:

Ruleaza la fel de bine sau chiar mai bine pentru ca au aceleasi cerinte de sistem. W 7 ar rula mai bine deoarece nu are atatea programe de personalizare ca w 8.1 care ruleaza in background(in fundal).

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Daca esti un gamer, pune-ti Windows 7. Daca mai mult navighezi pe internet sau lucrezi in Microsoft Office sau alte programe, iti recomand sa ramai la Windows 8.1.