| banearaisa a întrebat:

As vrea, peste gresie, sa pun parchet autocolant (nu stiu daca am zis bine!). Se poate? Ce inconveniente ar fi?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Parchetul laminat se poate monta pe orice suprafata plana si rezistenta.
- Se pune acea folie cu care vine
parchetul sau se cumpara separat.
- Eventual pui si o folie anti umezeala,
depinde unde il pui.
Nu e niciu incovenient.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parchet autocolant? Unde ai auzit de asa ceva? Poate parchet laminat.Scoate gresia.Nu este indicat sa pui pe gresie parchet. Poti lipi linoleum daca vrei.Peste gresie.Cu conditia ca gresia sa fie fixata bine.Sa nu sune.Gasesti la Bricostore si pe la Praktiker.

| relian a răspuns:

Adica vrei sa pui linoleum care arata caparchetul si sa il pui peste gresie.Ilpoti pune fara probleme ca se lipeste.Insanu se numeste parchet si vinilin sau linoleum cum spunem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autocolant? Poate laminat.Da se poate, nu exista inconvenient decat in cazul in care ai umiditate excesiva in acea incapere.