| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop mai rablagit (n-am prea avut grija cu el happy ) dar cu specificatii destul de bune. De curand mi s-a stricat placa video, si m-ar tenta sa-mi iau unul nou. Insa la bugetul pe care il am, am gasit numai specificatii sub nivelul laptopului pe care il am. Si ma gandeam daca as putea sa ii schimb procesorul, hardul si ramul de la cel vechi la cel nou, si daca ar merge astfel la capacitatie celui vechi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii ca s-a stricat placa video? Oricum, la putine laptop-uri (de obicei celor care sunt mai vechi) merge sa le schimbi procesorul. Hardisk-ul ar trebui sa mearga schimbat, dar daca zici ca nu prea ai avut grija cu el, nu prea cred ca e bun (are sectoare defecte).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica dai bani pe cel nou si le schimbi de la cel vechi. Unde ajungi cu cheltuiala? Cu cel vechi ce faci? Il folosesti pe post de cușca de porumbei?

| AndreiFTW1 a răspuns:

Placa video, procesorul unui laptop NU se pot schimba, doar un hard disk, SSD, memoria ram si cam atat...
Dar laptopul tau vechi ce specificatii a avut?