| Jmecherosu14 a întrebat:

Am un pc cu:
Intel(R) celeron (r) cpu 2.80 gh 2. 80gh
1.00gb ram
Ati radeon hd 3450- placa video
Si o placa de baza prescott 800 Ddr400
Rulez cs go la 20-25 fps! Ce piese sunt compatibile si mai noi sa schimb sa imi ruleze la 30-40 fps! Sa fie compatibile!
Dau funda..sa imi dati link de undr sa cumpar!

2 răspunsuri:
| Noovacus a răspuns:

Salut, placa de baza e Asrock p4vm800? Asta imi da dupa cautare. Instaleaza CPU-Z si la tab-ul cu mainboard iti zice exact ce placa de baza ai, ce model de procesor ai si toate cele ( celeroane sunt o gramada de modele si generatii).

Cat despre upgrade, neaparat sa ai cel putin 2gb de ram. Astept sa zici exact ce placa de baza ai si apoi mai vorbim.

| Jmecherosu14 explică:

Chiar asta e placa de baza! Stiu ca trebuie 2gb ram. am sa fac upgrade! Zimi un procesor care este compatibil si mai bun si niste rami de 2gb la care sa ruleze mai bine cs go!
Placa video cred ca este foarte buna! E compatibila dx11 512mb hd!
Daca stii ceva astept sa imi dai link de ram si procesor!
Multumesc!