| tubaq a întrebat:

Ce placa video credeti ca ar fi buna pentru sistemul meu

Procesor :Intel Celeron 2.80 Ghz
Placa Baza: MSI
Placa video (cea curenta care vreau sa o schimb): Ati Radeon X1550, 512 mb
Sursa: 400 sau 500 W parca
Sistem de operare: Wndows XP

S-a bulit memoria video la placa video si as vrea sa o inlocuiesc. Ce placa video ar fi buna/compatibila pentru pc-u meu?

P.S: Se mai gaseste in magazine placa Ati Radeon X1550 sau macar un X1950 pro? Zic si eu. ea a fost lansata pe piata de mai bine de 5 ani. Sau daca nu una mai noua.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Eu recomand un amd radeon hd 6670 varianta de la Asus ddr5 este foarte buna placa

1 răspuns:
| LosSantos12 a răspuns:

Deci in primul rand procesorul este praf imi pare rau sa iti spun asta.Placa video pe care o recomand este AMD Radeon 5570 care se gaseste pe eMag cu doar 215 lei.