| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. La BIOS Insydeh20 V1.04 de ce imi apare rosu acolo sus numele de BIOS si in paranteze (Manufacture)? Doar cand apas intruna SHIFT+F2 dupa ce apas butonul de pornire apare asta. Daca fac F2 normal nu. Cate combinatii sunt pentru BIOS de exemplu sa am Chipset, etc? Ms mult de tot.

5 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Daca nu ai avea chipset, pc-ul tau nu ar functiona. Tastele care activeaza bios sunt diferite, in functie de bios si producator! Tastele sunt (F2, F8, F9, ESC) Sper ca te-am ajutat

| costinvlad explică (pentru IMihaitza):

Dar mie cand apas F2 apare InsydeH20 Setup Utility iar la F2 cu Shift simultan apare si ( Manufacture) cu rosu tot. De ce? Ce e aia?

| andrefrancais a răspuns:

Nu trebuie sa apesi shift si f2 ci fn si f2

| costinvlad explică (pentru andrefrancais):

Manufacture ce e? Ms.

| andrefrancais a răspuns (pentru costinvlad):

Nu stiu decat ca manufacture inseamna fabricare