| Shinobi589 a întrebat:

Nu de mult cand deconectez cablurile dela pc apoi le conectez si il pornec imi apare "Insert bot media and press and kay" Dece imi apare asta, ce se intampla? Ofer funda

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Insert boot media" apare cand sistemul nu detecteaza hardul sau alt dispozitiv de pe care sa booteze. Vezi cablurile care conecteaza hardul (de la sursa si placa de baza). Eroarea mai apare si daca hardul a intampinat o problema hardware, ceea ce face ca acesta sa nu fie detectat corespunzator. Cerceteaza cablurile si umbla cu atentie cu ele, pentru a vedea daca problema se rezolva sau nu.