| WindowsOpener a întrebat:

Sall TPU,recent mi-am luat o pereche de casti cu microfon Canyon, le-am probat sa vad daca merg si se pare ca se aud foarte bine, peste asteptari chiar.Problema este ca atunci cand am conectat microfonul,nu mi-l recunoaste PC-ul,asa cred,in Sounds la Recording devices,imi apare doar cel incorporat al laptopului. Vreau sa mentionez ca l-am conectat bine in mufa de la laptop printr-un adaptor in care am conectat ambele mufe jack, dar de asemenea, doar castile merg, nu imi apare microfonul in Sounds ..Am dat si un update la driverele de sunet, dar tot nimic. Vreau sa stiu ce as putea sa fac ca sa poata merge amandoua in paralel, multumesc, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| moradu93 a răspuns:

Search in windows: Device manager>click dreapta pe audio inputs and outputs>Scan for hardware changes. Ai putea de asemenea sa te uiti sub categoria "audio inputs..." si sa vezi, in caz ca arata microfonul ca fiind conectat daca este marcat cu un semn de avertizare. Daca nu apare in acea lista sau daca apare si este marcat ar trebui sa iei in calcul posibilitatea ca ar putea fi defect, driver ma indoiesc sa trebuiasca pentru o banalitate plugNplay cum e un microfon.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Amandoua, in paralel, nu pot functiona (din motive tehnice).
Trebuie sa alegi care sursa de microfon sa fie folosit de sistem.