| AlexStefan1 a întrebat:

Sall TPU, vreau sa-mi iau un PC gaming si vreau sa stiu ce procesor merge mai bine in jocuri cu un gtx 980 ti dintre : i7 4790k si Intel xeon i3 1231 v3. mersi anticipat.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu spun ca i7 e mai bun, dar conteaza si memoria ram si placa video, sa cumperi ssd ok, multa bafta nu fa overcloking ca se duce garantia, mare atentie la ventilatie da

| Jipa95 a răspuns:

Xeonurile nu sunt procesoare de gaming. Ele in mare parte sunt folosite la statii de lucru, servere, etc. Cea mai buna alegere in combinatie cu 980ti-ul este i7 4790k.

| Sn4k3 a răspuns:

Primul.

| vidii a răspuns:

In gaming, acel i7.e net superior
Daca ai de gand sa faci Overclock (doar de asta ai luat procesor cu K in coada) ai nevoie de o sursa de calitate, un cooler pe masura si placa de baza cu chipset Z97 cu VRM solide

| FollowMeNow a răspuns:

Eu iti sugerez sa il cumperi pe i7 4790k, e net superior in gaming :D si la overclocking poti merge pana in 5ghz cu un cooler bun, uite aici mai multe http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1231-v3-vs-Intel-Core-i7-4790K, da in josul pagini

| FollowMeNow a răspuns:

Eu iti sugerez sa il cumperi pe i7 4790k, e net superior in gaming :D si la overclocking poti merge pana in 5ghz cu un cooler bun, uite aici mai multe http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1231-v3-vs-Intel-Core-i7-4790K da in josul pagini