| FuegoJr a întrebat:

Sallz TPU!
Este bun acest pc pentru. gaming? Pt jocuri gen NFS Shift 2, GTA 4, Crysis 2 etc.

Procesor: AMD II X3 Triple Core 445, 3.0GhZ
Placa de baza: GF 7025
RAM: 4GB (2X2GB). Sycron, 1066MHz
HDD: 500GB, Samsung, 7200RPM, 16MB.
Video: ATI RADEON HD5670, 512MB, GDDR5, 128Bit.
Sursa: Nu stiu ce sa aleg dintre Premier 500W si Allied 350W-SE happy

Este bun? Si ce sursa pot alege? big grin

Fundă!

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Foarte buna configuratia. Placa video este excelenta pentru jocuri, are memorie GDDR5 ceea ce este foarte bine. Cantitatea de memorie a placii video nu conteaza decat daca ai un monitor cu o diagonala foarte mare. Alege sursa de 500W ca sa fi sigur ca iti duce sistemul,. Ti-am atasat si un site de unde poti sa iti verifici compabilitatea calculatorului cu cele mai noi jocuri>http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

8 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Este foarte bun.Alege sursa Premier500W big grin

| Dash a răspuns:

Da, este bun!

| omega a răspuns:

Ar trebui sa-ti iei o placa video cam 1024 mb sau peste(depinde de buget) pentru jocurile pe care vrei sa le joci)

| FuegoJr explică:

Soo, sursa am ales-o, cea de 500W, dar placa video? Trebuie sa o schimb? Sa pun una de 1GB? Sau o las pe asta?

Mersii :X

| Bogdanux a răspuns:

Buna configuratia, dar nu iti recomand o sursa de 350W, pentru sistemul ala ar trebui sa ai minim 450 W.Si pe langa asta, trebuie sa iei si o sursa de calitate, nu pocnitori, pentru a nu avea surprize neplacute.

Dai o privire aici:

http://www.pcgarage.ro/surse/filtre/general-putere-500/

Desigur poti cauta si pe emag.ro, poate gasesti mai ieftin plus ca ai transportul gratis!

| Alien a răspuns:

Iti recomand sa alegi Sursa Recom Power Engine 450 Plus II, placa video Gainward GeForce GT240 512MB DDR5 128-bit, Procesorul AMD Athlon II X4 640 3. 00GHz box si coolerul Scythe Mugen 2 rev. B!
Nu uita adaptor pentru alimentare procesor cu 8 pini merge si cu 4 dar cum vrei tu pentru jocuri e riscant.
Rami Kingston HyperX Blu 4 GB DDR3 1600MHz CL9 un Dual Channel Kit cu placa de baza ASRock 790GX Pro.
Hdd-ul e bun daca il folosesti impreuna cu un SSD Corsair Force Series.

| lucian a răspuns:

Este bun sursa Premier 500W

| editzu a răspuns:

Ba este destul de bun si alege sursa rds ca asta e mai buna