| IadidK a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar niste componente si doresc putin ajutor din partea dvs.

Vreau sa cumpar urm. componente:
-Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155

-Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam

-Memorie Kingston ValueRam 1GB DDR3-1333MHz CL9

-Procesor Intel® Pentium® Dual Core G630 SandyBridge, 2700MHz, 3MB, socket 1155, Box

-Placa video Sapphire AMD Radeon HD7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

-Carcasa RAIDMAX Cyclone 316B, Negru/Rosu

-Sursa Raidmax 500W, 8cm fan, Retail

-HDD Western Digital Caviar Blue KX, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3

1.Se potrivesc componentele?
2. Va face fata sursa?
3. Imi va rula fara nici o problema jocuri Gen Darksiders 2, Gta V, Protoype 2, Assassins Creed 3?

2 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Da,ai ales totul perfect, sursa va face față.
O să rulezi GTA V cam pe la HIGH, Prototype 2 tot High și AC3 nu sunt sigur dar te vei încadra pe la MEDIUM - HIGH.

| LeElectro a răspuns:

Nu cred ca va merge cum spune hSh3ad la high din cauza procesorului.