| luky63 a întrebat:

Salut,
1.Foloseste cineva antivirusul Microsoft Security Essential, cum este?
2.Nu pot deschide Windows Defender.Imi da eroare si spune sa-l activez
manual si nu stiu cum.La programe apare ca ruleaza si e activat, nu pot des- chide fereastra cu el.

multumesc anticipat, o zi buna

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Daca ai instalat Microsoft Security Essentials atunci Windows Defender se dezactiveaza automat pentru ca MSE il contine si pe el, daca as putea sa zic asa. Asadar e normal ce ti s-a intamplat! Toti patesc asa.
Nu schimba MSE cu alt antivirus. E destul de bun. In ultima vreme a ajuns cel mai bun antivirus gratuit.

2 răspunsuri:
| Toxic a răspuns:

Windows Defender e numai la vista din cate stiu. Windows Defender se ocupa doar de spyware, adware, nu prea stie el ce e ala virus si nici pentru cele spuse de mine nu stiu cat de eficient e. Concluzia e ca iti trebuie un antivirus pe langa el, Recomand: kaspersky sau avast! Inca un pont ai putea sa schimbi Windows Defender cu Spybot S&D sau SuperAntispyware mult mai bune si eficiente, dar pe langa tot iti trebuie un antivirus serios.
O zi faina

| cosmon a răspuns:

Windows defender il deschizi de la control panel security center, iar Microsoft security esential e foarte bun doar ca pentru al folosi iti trebuie windows original