| Tpufan123 a întrebat:

Am 17 ani și am un card de debit făcut de ceva vreme! Îl pot duce la banca sa mi-l facă "contactless"?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Pentru ca ai 17 ani e bine sa te obisnuiesti sa discuti intotdeauna cu cei care iti ofera servicii (tu, Clientul, esti Stapinul lor). Mergi la banca si pune orice intrebare iti trece prin cap.
Ca sa fie fara contact trebuie sa primesti un alt card, cum scriu ceilalti aici. Dar intreaba la banca daca pentru schimbarea de card nu iti cer o taxa suplimentara si cit este. S-ar putea sa nu-ti convina sa dai de exemplu 50 lei in plus plus 5 lunar pentru un card mai misto. Intreaba.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te duci sa iei alt tip de card care e si contactless daca al tau nu e

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cardul este standard si nu se poate modifica!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cardul acesta nu poate fi facut contactless, pentru contactless va trebui sa soliciti alt card care sa fie contactless.

| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Poți solicita din timp ca după expirare, noul card să fie contactless, dar depinde de bancă, cel mai bine e să ceti informațiile astea de la banca ce ti-a emis cardul.