| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, Am 9800GT și am dat pe youtube video de 8k pe placa mea video ce e de 512MB ce se poate întâmpla poate sa ruleze mai greu? Urgență... FUNDĂ

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

1080/1440/4k/8k cu cat creste, cu atat mai mult ai nevoie de un procesor pentru acea calitate si rezolutie. Drept urmare, uita-te la un procesor ca si i5 4690k pentru a rula fluent videoclipurile @8k

| CPAElites a răspuns:

Categoric pc-ul tau nu poate rula videoclipuri 8k.
E antic, cred ca dabia iti ruleaza 4k.
Placa video ia toata sarcina pentru videoclipurile 4k/8k/fhd de pe yt.

Răspuns utilizator avertizat