| RăzvanFanatan a întrebat:

Am asa Amd Phenom ii x4 955 3. 2ghz, placa video amd radeon hd5570, 4 gb ram ddr3, hard de 1 tera.
Am 2400 lei buget si vreau sa fac gaming (sa filmez jocurile), imi puteti sa un wishlist cu ce componente sa cumpăr?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

As inlocui placa de baza cu una compatibila Intel, cam 300 ron, un procesor i5 cam 800,
un gtx 750 (600ron) poate chiar gtx 960 (cam 900ron) sau de la amd un R7 sau R9, iar ram ia-ti cam 16 gb placi de 8gb.

1 răspuns:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Iti recomand sa il vinzi, nu am nici o idee cat costa.Sigur scoti peste 600 ron...
Uite un wishlist:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1632943/