| RafaelRO a întrebat:

Salut, am avut un virus trojan si inca cv gen hackj sau cv de genu si il sterg mereu cu malware il detecteaza il sterge si apare din nou peste 5 minute, am reinstalat windowsu si tot asa face nu stiu ce sa fac...Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| iar99Teo a răspuns:

Probabil ca ai fisiere infectate pe care le rulezi dupa ce ai instalat windows-ul. Scaneaza tot hdd-ul si strick-uri sau orice altceva mai folosesti... apoi formateaza din nou C-ul si reinstaleaza sistemul. Daca nici asa nu scapi e posibil sa fie ceva in bootsector. Incearca aplicatia Security task manager sa vezi ce procese iti ruleaza si care e gradul lor de risc. Scaneaza cu mai multe softuri antivirus pana rezolvi. Incearca si Malwarebites...Bafta!

| Rommeo a răspuns:

Incearca metoda de mai jos si scaneaza toate partitiile.
https://romicaprihor.blogspot.ro/......usare.html