| adsfsf a întrebat:

Salut, am problema:

Nu stiu ce a facut sora-mea pe calculatorul mamei mele ca l-a virusat. Am dat o scanare cu AVG si mi-a detectat 16 trojan horse. Ii bag in carantina, toate bune si frumoase si dupa o ora imi apare o notificatie ca s-a gasit un alt trojan. Am dat iar o scanare si mi-a detectat 12 trojan horse. M-am gandit sa reinstalez Windows-ul ca poate imi inlocuieste file-urile din WINDOWS. Dupa ce am reinstalat, pac, un alt trojan, dau o alta scanare, pana acum am vreo 6 trojani. Calculator merge foarte greu (e unul nou!), nu mai detecteaza USB-ul, imi schimba rezolutia ecranului la pornire, si habar n-am ce sa fac.

Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna! Iti recomand o FORMATARE DE PC', numai asa te vei putea elibera de virusul Trojan. Succes!

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Versiune gratuita de nod32: http://www.eset.ro/download/index.php

Abh
| Abh a răspuns:

Ce raspuns a ales tipa pentru fundita! HAAAAHAHA!

Abh
| Abh a răspuns:

Deci te-ai eliberat de virusul troian? Extraordinar. Da tu cum pana mea ai reinstalat windowsul prima oară fără să formatezi mai întâi partiţia, piţi? Ştii să instalezi un windows? Şi ce vii aici cu vrăjeli de genul că merge când ţi-era imposibil să faci format şi să reinstalezi din nou sistemul de când ţi-a răspuns JeSsYkA şi până ai răspuns tu cu vrăjeli în cap.
Care majoritate recomandă AVG? Salut majoritatea tinerilor cu figuri în cap. Dacă-ţi zic că-s calificat în domeniu şi ştiu ce vorbesc?
... mă rog.

| JeSa a răspuns:

Multumesc !

| cretzufinish a răspuns:

Ca sa-mi iau si eu un stupid, iti zic ca avg e ca si cum nu ai deloc. Avira si norton sunt bune.

| mariobros a răspuns:

Eu iti recomand antivirusul McAfee, si-l recomand deoarece banca HSBC foloseste sisteme de securitate de la McAfee, deci daca ei, ca banca, folosesc McAfee, pentru utilizatori ca noi e mai mult decat suficient. Si e valabil un an, fara trial sau alte cele, si oricum intr-un an de zile tot se face cel putin o reformatare a PC, iar instalezi si mai ai un an valabilitate. Si nici nu merge greu PC din cauza lui.

| m4r1n a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie imi schimba poza de la Desktop cu altceva...nu ma lasa sa intru pe net, nu mai imi mergea microfonul, nici internetul dar mi-am formatat calculatorul si nu am mai avut probleme!

| adsfsf explică:

Abh, gandeste inainte sa spui ceva.

Cu formatarea a mers, si in privinta antivirus-ului, majoritatea recomanda AVG. Norton nu stie altceva decat sa "inventeze" virusi si sa te faca sa-l cumperi ca sa te "scape" de ei.

| -TattO- a răspuns:

Schimbi hardul. dar daca e in bios... aiurea...

dul la un edpozit de calculatoare. o sa stie ei ce sa faca. au ei programe speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la avg pentru un antivirus mai bun gen norton sau nod32. Gasesti pe net variante free, da un search pe google pentru free trial. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru stupid...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc i-ati dat lui micadoctorita stupid? Chiar a dat un raspuns folositor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand apas pe call of duty sa joc se schimba imaginea abia dupa ce ies din call of duty vad