| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am comandat un laptop si el se aude ca porneste dar ecranul nu se aprinde, ce problema ar putea avea adica o fi oare de la driver-ul placii video? Apropo acel cd de la Asus care vine odata cand iti comanzi laptopul cu acelasi nume ce face, la ce il folosesti

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cd-ul ce vine cu laptopul conține driverele și alte aplicații specifice

conectează-l cu un HDMI la TV sau alt monitor și vezi ce vezi

| Illuminati2016 a răspuns:

Apare logo-ul Asus la pornire, acesta vine cu windows instalat ca daca nu trebuie sa il instalezi funda?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu apare absolut nimic pe ecran atunci ori nu este pornit, ori este defect.

CD-ul contine driverele pentru Windows, daca trebuie sa le instalezi. Sa-l pastrezi cu grija mare!

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Pune un monitor extern, pe vga sau dvi sau hdmi daca nu vezi nimic este placa video daca vezi, displayul laptoului este defect