| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Am dat comanda pe Altex de un laptop, mai anume asta http://www.altex.ro/laptop-acer-aspire-e5-573g-59f9-inte lr-coretm-i5-5200u-pana-la-2-7ghz-15-6-4gb-500gb-nVIDIA- geforce-gt-920m-2gb-linux, imi ajunge maine, dar ma confrunt cu o problema, mai exact sistemul de operare.
In specificatiile laptop-ului scrie "Sistem de operare - Linux", si eu vreau sa instalez Windows 7 Ultimate 64-bit. De exemplu, la un laptop Asus, scrie "Sistem de operare - Free DOS", iar la acest Acer scrie Linux.
Asta inseamna ca nu il pot schimba si va trebui sa raman cu Linux? Pentru ca din cate vad pe net, unii oameni au incercat sa-l schimbe si nu l-au putut schimba in Windows.
Intrebarea mea este, voi putea sa schimb din Linux in Windows? Daca pot sa schimb, cum fac asta? Mentionez ca stiu sa instalez un Windows pe un PC Desktop.
Dau funda!;)

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai softul cu licență, pui discul în el și boot-ezi de pe el - începi instalarea normal.
Deși nu merită să schimbi un sistem de operare bun cu altul, da' mă rog... dacă ai bani de dat degeaba și pe ăla...

| K0sti a răspuns:

Pai daca "stii" sa instalezi Windows, cum poti pune asemenea stupizenie de intrebare?