| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Am dat comanda pe Altex de un laptop, mai anume asta http://www.altex.ro/......2gb-linux, imi ajunge maine, dar ma confrunt cu o problema, mai exact sistemul de operare.
In specificatiile laptop-ului scrie "Sistem de operare - Linux", si eu vreau sa instalez Windows 7 Ultimate 64-bit. De exemplu, la un laptop Asus, scrie "Sistem de operare - Free DOS", iar la acest Acer scrie Linux.
Asta inseamna ca nu il pot schimba si va trebui sa raman cu Linux? Pentru ca din cate vad pe net, unii oameni au incercat sa-l schimbe si nu l-au putut schimba in Windows.
Intrebarea mea este, voi putea sa schimb din Linux in Windows? Daca pot sa schimb, cum fac asta? Mentionez ca stiu sa instalez un Windows pe un PC Desktop.
Dau funda!;)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am mai scris si la o alta intrebare.Trebuie sa ai dvd cu windows 7. Pasii sunt astia:

Bagi dvd -ul in unitate si dai restart.
imediat cand porneste, pana sa ruleze linux, vei fi intampinat undeva jos de un text gen press any key boot from cd.
Apesi orice tasta si incepe intalarea.

Daca nu iti apare textul care ti-am zis, dai restart din nou si apesi tastele potrivite pentru a intra in bios si la optiunea de BOOT urci cd pe primul loc apoi apesi F10 sa salvezi.Astfel la urmatorul restart va incepe sa boot=eze din cd, daca apesi orice tasta cand iti apare taxtul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru a intra in bios, la pornire trebuie sa apesi imediat tasta del sau f2.