| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut am facut Update la windows 10 și acum anumite jocuri nu mai pornesc ce pot face.

3 răspunsuri:
| Bany a răspuns:

Poți sa încerci următoarele :
1. Încearcă sa dai update la joc.
2. Poți sa le instalezi jocurile din nou.
( Dacă ai fisiere importante în jocuri, copiile mai întâi intr-un fișier pe desktop)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca @Bany ti-a dat un raspuns foarte intelept, de nota ca nu are habar in software.
Daca jocul nu iti porneste, inseamna ca fie are fisiere corupte, fisiere importante mai precis. Daca esti sigur ca fisierele sunt integrale, si nu au patit nimic, verifica log-ul, in cazul in care ti s-a inchis fortat.
Pentru windows 10 ai mai multe optiuni de "activat/dezactivat" ca acele jocuri sa devina mai mult decat compatibile pe acest sistem de operare.

Toate cele bune!
Funda?; x

| Fanibu a răspuns:

Daca nu au trcut 30 de zile poti sa revii la varianta dinainte de Update.Start>Setari>Actualizare si securitate>Recuperare>Revenire la vechiul windows happy