| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Recent mi-am instalat Windows 10, iar cand incerc sa pornesc Minecraft-ul din launcher imi da o eroare care cica e de la update-ul de la placa video. Initial chiar credeam ca e de la update-ul de la placa video, dar i-am facut update si tot la fel imi face. Inainte cand aveam Windows 7 mergea, dar nu prea as vrea sa revin la el.
Ce as putea sa fac ca sa mearga?

2 răspunsuri:
| alexmihai2001 a răspuns:

Minecraft nu merge pe windows 10, cu greu merge pe 8, iar pe 8.1 sunt sanse tare mici sa mearga

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru alexmihai2001):

As vrea sa te intreb de curiozitate. Tu ce Windows folosesti?