| alexandralexandra a întrebat:

Salut.am folosit adobe reader 9 pentru a deschide un fisier primit de la cineva.si imaginea adobeului s-a pus pe toate fisierele pe care le am in computer.cand vreau sa-mi deschid un fisier imi apare o eroare si pagina neagra. ce sa fac? va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa deschizi acel fisier, dai click dreapta pe el si alege "Deschidere cu." sau "Open with.". Si de acolo alegi tu ce vrei. Daca e un fisier de tip document, alegi notepad sau word si daca e de tip imagine alegi altceva