| David765 a întrebat:

Bună! Există vreo metodă de a deschide pe telefon, un fișier care e programat să fie deschis doar cu Adobe Reader pe laptop/PC?
Vreau să deschid un fișier de la ANAF, dar este programat să fie deschis doar cu Adobe Reader pe laptop/PC.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, Google Drive deschide in mod obisnuit fisiere PDF.

| NLS a răspuns:

Tot ce merge deschis pe PC merge si pe varianta de telefon.
Doar sa ai Adobe Reader instalat pe telefon.

https://play.google.com/store/search?q=adobe%20reader&c=apps&gl=DE

Daca ai de completat capuri, incearca si Adobe Fill & Sign

| David765 explică (pentru NLS):

Am descărcat Reader pe telefon și am încercat să deschid fișierul. Mi-a apărut ceva de genul,, Acest fisier poate fi deschis doar cu Reader de pe laptop/PC". Am descarcat si Adobe Fill & Sign și am aceeași problemă.

| flixbuster a răspuns:

Probabil vrei sa completezi formulare/declaratii PDF ANAF. Se pare ca exista ceva oficial:

https://www.adobe.com/sign/hub/how-to/fill-out-a-pdf-form-on-an-android

| David765 explică (pentru flixbuster):

Nu a funcționat dar mulțumesc!

Răspuns utilizator avertizat