| JackDanyels a întrebat:

Salut, am și eu o problemă cu Hotspot-ul la tabletă, mereu când încerc să fac Hotspot, nu merge.
Creez rețeaua, parola după care încerc să mă conectez de pe alt device. Se conectează, însă ca să și meargă wifi-ul pe telefon, semnalul trebuie să fie albastru, însă mie îmi rămâne gri. Am încercat și cu alte telefoane și aceiași problemă.
Ofer fundă pentru soluție.

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Atunci cand faci hotspotul asigura-te ca ai 3G sau 4G activat. Altfel nu va functiona. Probabil ca pe tableta nu ai o cartela care sa aiba 3G/4G si internet nelimitat sau MB disponibil si din aceasta cauza nu au dispozitivele tale la ce internet sa se conecteze. Alta problema nu ar fi de la altceva.

| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata
Mai bine ti-ai lua un rooter ca hotspot-urile nu sunt prea eficiente
La ce operator esti?
Daca conectezi multe dispozitive la acelasi hotspot scade din semnal mai ales daca semnalul la internet este slab
Ai internet mobil sau ai si internet prin cablu ceva?
Eu zic ca nu e bun hotspotul asta daca nu vrei sa dai o galeata de bani sau poate nu ca nu ai probleme cu banii

| Love4Music a răspuns:

Activeaza datele mobile cand faci hotspot. Asa e si cu telefonul mei.

| JackDanyels explică (pentru RareşTPUro):

Pe cartelă am 3G, cel puțin așa îmi scrie lângă semnal. Tableta are cartelă cu net nelimitat, mai exact, după ce se emite factura primesc 4000MB la vitezã mare, apoi după ce aceștia se termină, tableta are viteza scăzută, însă tot nelimitat. Momentan tableta mai are cei 4000MB, deci încă este la viteză mare, dar tot nu merge.

| JackDanyels explică (pentru mariusmac85):

Salut, m-am gândit și la această soluție, însă până atunci voiam să mă folosesc de tabletă.
Ca și operator, îi am pe cei de la Vodafone. Am doar un device conectat care nici ăla nu merge, iar internetul este mobil, adică am o cartelă de net.
Nu am nevoie decât pentru unele programe de pe telefon, gen WhatsApp care nu cosumă mult.

| JackDanyels explică (pentru Love4Music):

Asta știam că trebuie datele activate, alta e problema.