| MG_Gabi_2002 a întrebat:

Salut, am in Samsung galaxy j 1 2016, l.am scăpat pe jos s-a spart displayul dar dupa a mers, dupa o săptămână a început să mi se înnegrească ecranul de jos în sus. Dau fundă daca spuneţi bine ce are, Succes Eu cred că s-a desprins firul (firul care este legat cu display-ul)

2 răspunsuri:
| Darius_Pitariu_1998 a răspuns:

Poti doar sa il inlocuiesti. Pata neagra este cerneala din cristalele lichide aflate in disiplay-uri, cand l-ai scapat s-au spart cateva cristaale lichide si acum se extind.

| Copila2016 a răspuns:

Îl duci la service să ți-l repare, Pata neagră sunt Death pixels care apar când se sparge ecranul telefonului sau când telefonul este învechit, poate să mai fie și ce a spus Darius, dar cel mai probabil sunt Death Pixelii.