| SiberGamerHD a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor. Vreau sa imi cumpar un xBox one S si vreau sa il conectez la monitor, de ce am nevoie: de un monitor cu slot hdmi sau exista un fel de mufa sau asa ceva? sau daca imi puteti da un monitor pana in 400 lei cu port hdmi.

Răspuns Câştigător
| serban57 a răspuns:

Poti folosi asta:
https://altex.ro/adaptor-hdmi-vga-audio-hama-54569
E mult mai convenabil decât sa iei alt monitor.

3 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Recomand: https://www.pcgarage.ro/......5ms-black/
Dar, in banii astia nu poti gasi ceva mai mare, daca as fi in locul tau as mai adauga inca 200 de lei macar, ca sa imi iau un monitor de 24 de inch macar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti conecta orice monitor cu suport HDMI. Daca monitorul tau are DVI (mufa alba) tot ce trebuie sa faci pentru a-l putea conecta este sa iei un adaptor DVI->HDMI.

| SiberGamerHD explică (pentru serban57):

Multumesc mult, chiar cred ca o sa me ajute, am pus intrebarea asta pentru ca eu am un monitor LG cu rezolutia maxima de 1440x900 si nu stiam daca poate sa ruleze anumite jocuri, adica sa se vada decent.