| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutorul vostru.
De exemplu la un bilet de pariuri sportive(la fotbal) daca sunt sase meciuri pe bilet, fiecare are 3 variante: 1 X 2 (acasa egal deplasare),daca as vrea sa pun toate combinatiile posibile, cate bilete ar trebui sa pun?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| Memories a răspuns:

Sunt 120 de combinatii posibile(calculezi cu formula la aranajamente)happy

10 răspunsuri:
| RobertoRobby a răspuns:

3 bilete, pe unu ca bate echipa de acasa, pe unu ca fac egal si pe altul ca bate echipa din deplasare. dar castigi putin nu sume... pune mai multe meciuri pe un bilet cu ce simti si poate castigi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Memories):

Cum ai calculat, imi poti explica te rog?

| KodrutZ a răspuns:

Lasa timpeniile si pariaza frumos online. Mai putin timp pierdut, sanse mai mari de cistig. Par example, am prins o serie de 12 meciuri in stilul in care zici tu si cota a fost de vreo 18 la combinatia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Stii care ii chestia, la o agentie este un tip de pariu Super6 si toate meciurile la toate variantele au cota 2.80, si poti pune doar 1 leu pe bilet > castig 457 si daca sunt 120 de combinatii cum a zis Memories castigul e sigur.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha, nu exista cistig sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Daca sunt 120 de combinatii, e sigur, pentru ca pui toate combinatiile posibile si nu ai cum sa nu nimeresti, si tu ai bagat 120 de lei si scoti 457.

| keloo2oo7 a răspuns:

007denis laughing SuperSexul sunt foarte greu de prins! am jucat multi bani acolo mii si mii de combinati... su se renteaza, si nu sunt 120 de combinati sunt peste 700 laughing, eu am luat o singura data am pus 5 bilete, e in functie de cum ai noroc si inspiratie.
de exemplu iti dau un pont 100% sigur dar poate castigi mai putin de cat ai pus pe bilet :
la Stanley poti pune 15 meciuri
la toate meciurile pui pronosticul (G)0, 1,2, 3,4, 5,6, 7
asta inseamna Goluri, exemplu la 4 goluri ai o cota la 7+ ai alta cota, deci castigul il ai in functie de cote! bafta happy

Răspuns utilizator avertizat
| navigator10 a răspuns:

Pentru informatii si ponturi pariuri iti recomand site-ul http://strategiipariuri.com/.

| O'Brien_Walter_1983 a răspuns:

As fi sigur ca sunt 729 de combinatii...