| Stefan149 a întrebat:

Salut! Am nevoie urgenta de ajutor. Am vrut sa reinstalez dragul meu windows 10 pentru ca imi facea figuri si mergea greu. Totul a mers ok pana cand am ajuns sa sterg partitiile. Desigur ca le-am sters pe cele nefolositoare si au ramas cele 2 adica ssd-ul si hdd-ul si acolo a inceput problema nu puteam sa instalez windows-ul pe nici unul dintre ele. Am iesit din acel "download" al windows-ului pentru ca nu mai stiam ce sa fac. Acum intrebarea mea este "Cum instalez un windows de pe telefon" pentru ca am pierdut stick-ul si nu mai stiu ce sa fac.

1 răspuns:
| GabrieloKg a răspuns:

Ca sa instalezi un windows trebuie sa ai un dispozitiv cu windows boot-abil. Cum telefonul nu poate crea o imagine ISO boot-abila si nu poate deveni memorie boot-abila, inseamna ca ai nevoie sa rezolvi problema cu un alt calculator. Cel mai bine ar fi sa ceri ajutorul unui prieten, sa descarci imaginea iso la el pe PC si daca are un stick, sa te ajute.
Un stick de 8 kg, il gasesti undeva la 20 lei, un PC iti mai trebuie.
Daca esti din Ploiesti, te ajut eu. Daca nu, ai nevoie de alt PC.