| Dumitru_Sebastian_1995 a întrebat:

AJUTOR! Am instalat windows 10 pe un windows 7 64 si totul a mers bine am sters totul am apăsat sa instalez windows-ul însă am primit o eroare 80070570 daca nu ma înșel. Acum am rămas fără windows 7 si fara windows 10...mentionez ca setup-ul era pe un stick iar eu sunt mulțumit și daca exista o metoda sa recuperez windows-ul 7....HELP

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

CUm ai instalat Windows 10 "pe un Windows 7"? te referi ca ai avut inainte un sistem de operare, si ai instalat "peste" sau? Windows-ul il instalezi pe un hdd/ssd etc. http://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY Vezi ce placa de baza ai, ce laptop etc, daca iti suporta 10-le daca iti merge mai bine.

| Dumitru_Sebastian_1995 explică (pentru CM7YRE):

M-am referit la faptul că am încercat să fac un upgrade si am un pc care sunt foarte sigur ca suporta windows-ul 10

| CM7YRE a răspuns (pentru Dumitru_Sebastian_1995):

Chiar daca tu "esti foarte sigur" de ceva, e ca si cum "dai vrabia din mana pe cioara de pe gard" fiind foarte sigur ca pe gard nu e o cioara. Daca iti suporta, nu inseamna ca-ti merge bine, si tot asa. Ce specificatii ai? Complete: procesor, placa video, sursa, rami, placa de baza etc. Ai acolo cum si ce sa faci sa instalezi corect un Windows.

| danbnz a răspuns:

Explicatii pe larg despre eroarea 0x80070570 gasesti aici:
https://www.diskgenius.com/how-to/fix-error-code-0x80070570.php