| Mihai_Alexandru_1981_NuO6 a întrebat:

Salut am o intrebare am un prieten care are windows-ul stricat (Windows 7 Professional SP1 64 BIT) dar nu are CD-ul cu drivere ma intreb daca ii instalez (Windows 7 Home Premium SP1 64 BIT) si ii instalez acelasi drivere de pe net aceleasi drivere vor merge la fel? adica este windows 7 home premium nu professional vor exista incompatibilitati sau vor merge la fel de bine ca inainte?

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Monseniore!
descarci windows 7 pe 32 de biti (consuma mai putine resurse)
de aici cu licenta preactivata -X1337
driverele le iei usor de pe net cu driver pack solution.
succes.

| gelu1970 a răspuns:

Nu are ce incompatibilitate sa dea.
driverele le descarci din pagina fabricantului.
daca nu stii componentele folosesti un program: Slim Drivers de ex.

Identifici laptopul, marca si modelul. Intri pe site-ul suport. Exemplu: www.asus.com/suport si introduci exact modelul. Descarci driverele. Le pui eventual pe un stick. Instalezi Windows-ul si driverele apoi verifici daca au aparut versiuni noi. Le poti cauta tu singur, le poti cauta cu ajutorul unui program gen: Driver Easy, Driver Booster, Slim Drivers sau se actualizeaza ele singure.