| xAngelo a întrebat:

Am o mare problema cu pc meu am avut win 7 o functionat totu cum trebuie dar cand am bagat win 10 cand sa instalez drivere dela placa video imi da o eroare ce spune: this nVIDIA graphics driver is not compatible with this version of windows sau hardware cand incercam alte drivere depe site lor, cine ma poate ajuta?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil ai o placă video prea veche care nu are drivere pentru windows 10. În mod normal, win 10 pune el drivere (chiar și le ia singur de pe net) - nu prea văd de ce te chinui să pui TU un driver...
Și dacă tot n-o să vrea, fă downgrade la 8.1.

| IonutGemanar a răspuns:

Vezi ca NVIDIA are niste drivere speciale care trebuie descarcate separat, cauta pe site la ei. Eu iti recomand DriverBooster care iti depisteaza toate driverele lipsa si leactualizeaza.

| xAngelo explică (pentru mihai69):

Am placa video geforce gtx1050 gigabyte 2k ddr5 crezi ca este veche? asta-i i chesti ca nu vreau 8 ca am niste jocuri care ruleaza dor pe win 10

| TitanNr1 a răspuns (pentru xAngelo):

DA

| mihai69 a răspuns (pentru xAngelo):

Nu știu cât e de veche - dacă producătorul nu i-a actualizat driverele pentru ultimul s.o. =» nu prea văd ce relevanță are de când o ai.
Repet: ai încercat să lași sistemul de operare să caute și instaleze singur driverul potrivit?

| peperonies a răspuns:

Sigur nu ai descarcat driveru care trebuie. mai ia-l o data.

| xAngelo explică:

Nu mai cont l-am facut sigur trebuie update la win...