| AlexandruCiolac a întrebat:

Salut, am o micuta problema cu calculatorul *windows 7*, dupa ce se termina acel mini intr-o de windows 7, imi apare ca cica nu am semnal, totusi eu am semnal, am incercat sa intru in safe mode, merge perfect normal + mai am un sistem de Android bagat in calculator si acela merge perfect normal, dau funda daca ma puteti ajuta va rog

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Reformuleaza intrebarea si da mai multe amanunte.
Nu am inteles nimic.

| Bizon95 a răspuns:

Sistemele de Android pe calculator sunt foarte putine si merg FOARTE PROST!
poate ai un Linux, atunci te cred
sau un emulator de Android, care e ceva total diferit

iar in windows 7 sunt vreo 3 posibilitati mari si late:
1. nu ai driverele de la wifi
2. nu ai radio la wifi activ: http://shorturl.at/ctG23
(e o combinatie de taste care il taie, ti-am dat link cu solutii)

3. esti unul dintre aia care au un fetish absolut in a pune windows 7 pe laptop-urile noi CARE TOATE, DE CEVA ANI INCOACE SUPORTA *****NUMAI***** WINDOWS 10, asa ca felicitari, ti-ai demonstrat singur cat de mare e tampenia de a face asta, si EXACT DE ASTA nu iti merge wifi!

| AlexandruCiolac explică (pentru Bizon95):

Folosesc unu phoenix os, dar nu cred ca are legatura mare, driverele la wifi le am, am sa incerc chestia cu radio la wifi!

| Bizon95 a răspuns (pentru AlexandruCiolac):

Mercic, nu stiam de phoenix os, merita stiutwinking

| CentyLox a răspuns:

Paaaai, foloseste modul low resolution mode din optiunile de boot. Adica de unde selectezi si safe mode-ul dupa selectezi rezolutia nativa a monitorului. Daca nu merge sterge driverele din safe mode si instaleaza-le in modul normal