| Antonio_Dan_1997 a întrebat:

Am o problema cu internetul! Recent mi-am cumparat un router wireless,doar ca cablul de internet care vine bagat in el are mufa aia din capat mai mare,iar mi-e la router imi trebuie cu mufa mica, si nu stiu ce sa fac.Mufa nu pot sa o schimb de la cablu, ca este compusa din multe fire mai mici si mai subtiri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai luat un router gresit. ce ai tu acolo functioneaza doar pentru netul de la romtelecom care folosesc protocolul adsl. nu ai ce sa ii faci, cumpara altul

| doctorandus a răspuns:

Routerul e bun, dar ai nevoie de modem. Intre modem si router trebuie cablu de retea.