| iEdyEdutzul a întrebat:

Salut, am o problema cu laptop-ul.
Cand il pornesc apare imaginea alba pe 90% din ecran si ramane asa tot timpul. Are cineva vreo idee ce ar putea fi?
Poza: http://imgur.com/gallery/HCOwptS

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Salut! Ori ai sectionat neintentionat panglica care duce catre display, ori ai o problema cu placa video si e pe duca, trebuie facut un reballing/reflow, dar asta doar dupa ce testezi cu alta panglica. Eu tind sa cred ca e prima varianta, dar trebuie dus intr-un service. Stima!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. misca ecranul. Poate fi panglica intrerupta sau nu mai face contact bine.

2. trebuie desfacut capacul din spate si verificata panglica (mai bine spus contactul).

| iEdyEdutzul explică (pentru NLS):

L-am desfacut si am scos mufa si am bagat-o iarăși dar tot asa face.
Tin sa mentionez ca am avut un ps 3, am luat hdd ul din laptop l-am bagat in ps3 si din ps3 iar in laptop. Probabil sa fie de la asta

| NLS a răspuns (pentru iEdyEdutzul):

Ok, dar exact din momentul in care l-ai băgat înapoi face astfel?
Posibil sa fi mișcat o alta panglică, sau ram-ul. Deși ram-ul se cam exclude, căci nu ar mai fi afișat nimic pe ecran, sau ai fi avut freeze, BSOD.

| iEdyEdutzul explică (pentru NLS):

Da, exact cand il bag, nu stiu ce are.