| Zhana a întrebat:

Am o problema cu netul! Am wireless, routerul merge, e configurat, dar nu imi merge netu, cand am dat la depanare problema, mi-a zis ca serverul DNS isn't responding! Cine stie cum pot remedia problema, va rog sa imi spuneti! Dau funda! please hurry up!

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Pai i-ai facut setarile pe pc? Ai un ip ceva gen 192.168.1.1 te conectezi cu userul admin iar parola e de obicei pe spatele routerului si intri in stg la wlan si bagi datele din contractul cu firma de internet.